O nama

Ludbreška udruga mladih entuzijasta je nestranačka, nevladina i neprofitna udruga mladih.

U svrhu promicanje prava mladih Udruga se zalaže za promicanje prikladnoga institucionalnoga oblika rada mladih sa mladima čiji je glavni cilj intenziviranje suradnje između učenika osnovnih i srednjih škola, studenata visokoškolskih ustanova, nevladinih udruga i općenito mladih ljudi sa jedne strane i tijela gradske uprave i samouprave, te države i državne uprave sa druge strane,  kako bi se ostvario željeni cilj; uključivanje mladih u poslove zajednice i povećavanje njihova utjecaja u procesu donošenja odluke.
U svrhu ostvarivanja svojih ciljeva Udruga obavlja sljedeće djelatnosti:

• organizacija i izvođenje koncerata, kazališnih predstava i drugih umjetničkih događanja,
• promidžba i razvitak informatike i računarstva,
• organiziranje akcija zaštite i očuvanja prirode te poboljšanja kvalitete okoliša,
• organizacija tribina, okruglih stolova, savjetovanja i slično,
• izdavanje tiskovina i ostalih vrsta medija sukladno djelatnosti koje obavlja, u skladu sa zakonom,
a također osim hrvatskog Ustava, hrvatskih zakona i nacionalnih strategija vezanih za mlade, udruga se za prava mladih zalaže na temelju, idejama i principima niza međunarodnih dokumenata koji se odnose na prava djece i mladih te mogućnostima njihova sudjelovanja u demokratskim procesima.

Međunarodni dokumenti na kojima se temelji rad i promicanje prava mladih su:
1. UN-ova Konvencija o pravima djeteta
2. Europska povelja o sudjelovanju mladih u životu općina i regija