Razmjena mladih “Let me tell you a story”

Vratili smo se s Razmjene mladih programa ERASMUS+ “Let me tell you a story”, održane od 1.-10.3. u Zamošću, Poljska.

Cilj ovog projekta je bio zapisati sjećanja preživjelih poljskih logoraša iz 2. svjetskog rata za buduće generacije. Posjetili smo radne, tranzitne i kampove smrti, intervjuirali preživjeli, te napisali knjigu njihovih sjećanja. Na projektu je sudjelovalo po četvoro mladih uz pratnju voditelja iz Poljske, Hrvatske, Bugarske, Rumunjske, Turske, Češke i Mađarske.

Izložbu i predstavljanje projekta planiramo nakon što zaprimimo tiskane primjerke knjige koja će imati nakladu 1500 komada i biti će poslana udrugama širom Europske unije.
Članovi LUMEN-a su se vrlo odgovorno i profesionalno ponijeli prema ovom projektu, te smo stekli brojna nova prijateljstva i poboljšali svoje kompetencije. Nadamo se da ćemo vam uspješno uspjeti prenjeti nevjerojatne njihove priče kako se takvo što nikad više ne bi ponovilo.